Jdi na obsah Jdi na menu
 


Neobyčejný den

16. 10. 2007

Krásný letní den. Slunce rozdává teplo a radost všemu živému a jeho paprsky hladí tváře všech přítomných. Všude kolem zní radostný smích a veselí. Jen dívka sedící ve stínu pod stromem se zábavě neoddává. Nemá důvod, proč sedět na slunci a nechat jeho zář dopadat na svou tvář. Sotva vnímá dění okolo a smutný výraz z jejího obličeje nemizí.

O pár metrů dál sedí pod dubem čtveřice chlapců. Nejhezčí z nich vrhá oslnivé úsměvy na všechny krásné dívky kolem, bledý chlapec sedí pod stromem a čte si knihu a nejošklivější jenom sedí a přihloupě se směje vtípkům ostatních. Poslední ze čtveřice zamyšleně pozoruje osamocenou zrzku. Hledá ty veselé jiskřičky v jejích očích, které na ní tak miloval. Kde je ten překrásný úsměv, kterým uměla prozářit celý den?

Bez dlouhého rozmýšlení se zvedl a zamířil k bráně vedoucí do školy. Hlavou mu vířily tisíce nápadů. Ale jak je jen zrealizovat…

* * *

Lily Evansová seděla pod svým oblíbeným stromem uprostřed bradavických pozemků. Měla by mít radost, že si její nejlepší kamarádka našla kluka, ale bylo to právě naopak. Pat celé dny trávila s Mikem, a když už si našla chvíli pro Lily, mluvila pořád dokola jen o něm. Zrzka jí toho milého kluka přála – Pat si ho zasloužila – ale v hloubi duše pociťovala žárlivost. Ze začátku se to dalo vydržet, ale čím déle Pat s Mikem chodila, tím se její srdce cítilo opuštěnější.

Ponořena do svých myšlenek si ani nevšimla, že zůstala na pozemcích sama. Po tváři jí stekla osamělá slza. Malá, slaná kapka vody symbolizující samotu a smutek. Možná, že by ji následovaly další, kdyby se nestalo cosi zvláštního…

Z ničeho nic se začala okolo dívky vznášet srdíčka. Zrzka udiveně vzhlédla a chvíli nevěřícně koukala na onu zvláštní podívanou. Pak se pokusila jedno ze srdcí chytit, snad aby se přesvědčila, že se jí to nezdá. To se ale dotekem jejích prstů rozplynulo v mlhu a místo něj se objevil nápis.


‚Abychom mohli mít něžně rádi nějakého člověka,
je vždy lépe, má-li mimo své nejlepší vlastnosti
také nějaké milé chyby. Nikdy nemůžeme milovat ty,
jimž se nemůžeme smát. V naprosté dokonalosti je
cosi nadlidského, co tíží mysl a srdce.‘


„Cože?“ podivila se a rozhlédla se kolem. Nikdo tam nebyl. Najednou se nápis změnil.


‚Následuj své srdce. Jen tak najdeš správnou cestu ke štěstí.‘


Lily se podívala na srdce poletující okolo ní. Pochopila. Našla své srdce – bylo to největší srdce ze všech. Ostatní srdíčka se rozplynula v mlhu stejně, jako když se jednoho dotkla, jen její se pomalu začalo přesouvat směrem k jezeru.

Když zrzka přišla až k němu, z ničeho nic se setmělo, začala hrát romantická hudba a ve vzduchu se objevily hořící svíčky. Dívka zatajila dech, když se před ní zjevila kytice rudých růží, obvázaná červenou stuhou. Vzala kytici do rukou a přivoněla k ní. V tu chvíli se před ní objevil poslední nápis rámovaný velkým červeným srdcem.


‚Láska je zázrak, který se může udát kdykoliv. ‘


Dívčina tvář se rozzářila. Znovu si přivoněla k nejhezčí kytici růží, jakou kdy dostala.

Najednou její oči přikryly něčí dlaně. Usmála se a otočila se obličejem ke člověku, kterého chtěla vidět ze všeho nejvíc. Věděla, že spatří nejkrásnější oči na světě.

„Miluji tě, Lily,“ zašeptal James. Dívčiny oči se zaplavily slzami štěstí.

„To už jsi mi dokázal,“ odpověděla s úsměvem. „Taky tě miluji.“

Za tmy osvětlené pouze svíčkami se spojily rty dvou lidí. V tu chvíli snad nejzamilovanějších lidí na světě.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

=))

(Maysie, 2. 1. 2008 12:00)

Teda, pěkný.. Moc.. ale kdyby byl konec delší nevadilo by.. =P

krásné

(haňula, 16. 12. 2007 17:43)

jé tak tohle bylo nádherný a děsně romantický
píšeš knásně

jéé

(Hayddé, 25. 10. 2007 15:41)

jéžiši to je krásný a slaďoušký..hrozně se mi to líbí!!

=D =D

(Susie, 16. 10. 2007 21:14)

S konečnou platností zveřejňuji, že Janie se totálně zbláznila... =D
PS: mno... možná vám napíšu nějakou parodku ;o) a depresivní.. až mi bude špatně, možná ;o)

eh... :)

(LilyJane, 16. 10. 2007 21:10)

Tohle je vážně obrovská slaďárna :) a navíc skvěle napsaná. Ale nevím no... nějak se mi část:
Když zrzka přišla až k němu, z ničeho nic se setmělo, začala hrát romantická hudba a ve vzduchu se objevily hořící svíčky - nezdá... :D Jamie je hodně dobrý čaroděj... ale zas tak bych ho nepřeceňovala :D:D (promiň Jamie :D ) kdyby se to objevilo v KNP (komnatááá nej potřeby - pro nevědomé :D) tak by to bylo "reálnější" :D ale i tak pěkné.
Nevím co ti mááám na to řííci. Je to krásně napsaný, má to hodně dobrý nápad :) za to tě moc chválím! Akorát, že mi v tom chybí ten tvůj humor. Nevím, brumbovy kalhotky byly to pravý co bych od tebe čekala :). Neber to ode mě špatně, ale myslím, že až takový slaďárny na tebe nesedí, ty nejlíp píšeš komedie/parodie, romantický komedie, pohodový dílka, a smutná dílka :) ale tak drtivě sladký jednorázovky nejsou moc pro tebe :) i když je umíš krásně napsat - k tobě mi to prostě nesedí. Za to mi tuhle jednorázovku musíš vykompenzovat alespoň jednou komedií/parodií a totálně depresivní jednorázovkou :D. Já vím, jsem náročná, ale co už :).