Jdi na obsah Jdi na menu
 


....

4. 1. 2007

Harry Potter. Řekla bych, že o této postavě bude psát hodně lidí. Možná proto, že jsou jeho velcí fanoušci, možná proto, že neví o čem jiném psát. Já ale mám úplně jiný důvod, proč o něm píšu. Harry Potter, obyčejná vymyšlená postava z knihy, mi změnil život. A to totálně.

  Dřív jsem se pohybovala jenom mezi několika lidmi, kteří měli rádi samotu, svých pár přátel a to jim bohatě stačilo k životu. Ano, většina z nich je mými kamarády do teď. Nezavrhla jsem je. Ale zjistila jsem, že je spousta jiných věcí, které se dají v běžném životě udělat. Že je velká spousta možností, jak se projevit. Že je na světě mnohem více lidí, navíc lidí, kteří nejsou uzavření a přitom se s nimi dá normálně mluvit.

 Jak jsem se mohla tak změnit jenom díky postavě z knihy? O tom vám chci vyprávět…

 K prvnímu dílu série knih o Harry Potterovi jsem přišla náhodou. Tehdy už vyšel i čtvrtý díl a já neměla ani nejmenší chuť o něm číst. Jednou jsem si ale byla půjčit nějakou knihu od kamaráda. Ten mi doporučil právě Harryho. Nechtěla jsem ho. Nakonec mi tuto knihu vnutil, ať si ji přečtu. Přečetla jsem si první díl a za dva dny jsem mu šla knihu vrátit, abych si hned půjčila díl druhý. Přečetla jsem ho za chvíli, tak mě to pohltilo. Za měsíc měly být Vánoce, a tak když se mě babička ptala, co bych si přála, řekla jsem: „Chtěla bych knížky o Harry Potterovi. Aspoň Kámen mudrců a Tajemnou komnatu.“ Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem pak pod stromečkem našla všechny čtyři vydané díly! Měla jsem velkou radost a knihy jsem za pár dní přečetla. Harry Potter mi dokonale přirostl k srdci.

 Když vyšel díl pátý, Fénixův Řád, měla jsem ho doma hned za dva dny po vydání. Koupila mi ho, jak jinak, babička. Opět jsem knihu za pár dnů přečetla.

 V té době jsme si domů pořídili internet. Dosud jsme ho neměli a tak jsem z něj byla nadšená. Zjistila jsem, že na internetu jsou dokonce virtuální Bradavice, Škola čar a kouzel. A nebyly tam jedny. Byla jich tam spousta. Já jsem ale nechtěla chodit do jen tak ledajakých Bradavic. Musela jsem si najít nějaké, které by se mi nějak obzvlášť líbily. Už jsem si myslela, že žádné vhodné nenajdu, když vtom jsem najela na jednu stránku. Tyto Bradavice se mi hned zalíbily. Věděla jsem, že budu chodit sem, ne jinam. A taky jsem se do nich přihlásila. Na druhý den mi přišla odpověď, že jsem zařazena do Mrzimoru. Má vysněná kolej sice byla Nebelvír, ale měla jsem radost, že jsem žákyní právě těchto Bradavic a byla jsem na to náležitě hrdá.

 Na druhý den jsem se seznámila s mými dvěmi spolužačkami. S Dobbkou, žákyní Zmijozelu, a s Lily Evansovou – žákyní Nebelvíru. Stala se z nás nerozlučná trojka. Bohužel potom už Dobbka chodila do Bradavic jenom občas. A tak jsme si vystačily s Lily.

 Zjistila jsem, že je jí 15 let a má stejné zájmy, názory i smysl pro humor jako já. Na ICQ jsme spolu trávily každý den, až se z nás staly nejlepší kamarádky. Díky Lily jsem se začala víc smát, byla jsem veselá a vždy, když jsem si s ní povídala, chytla mě dobrá nálada. S Lily jsem se nikdy nenudila, vyslechla mě, když jsem měla problémy a jako pravá přítelkyně mi i poradila.

 V té době se ze mě stal jiný člověk. Uvědomila jsem si, že mě někteří lidé jenom využívají, a že bych byla radši mezi lidmi, kteří mají vždy dobrou náladu a hýří smyslem pro humor. Přestala jsem se bavit s některými mými bývalými kamarádkami, našla jsem si nové a zjistila jsem, že za vyslovení vlastního názoru mě nikdo nezabije. Byla jsem ráda, že Lily mám.

 Po několika měsících na Bradavicích mě to tam přestalo bavit a oznámila jsem ředitelce Bradavic, mojí další nové přítelkyni, že se chci odhlásit. A právě ta mi navrhla, abych se stala její zástupkyní. Souhlasila jsem, odešla z postu žákyně a stala se zástupkyní. Z počátku mi Margery s jejím zastupováním pomáhala, potom jsem to už zvládla sama. Byla jsem pyšná, že jsem se dostala tak daleko, že jsem zástupkyně ředitelky Bradavic, které mě okamžitě chytly za srdce. Našla jsem si tam další kamarády a byla jsem šťastná.

 Tohle mě drží dodnes. Mám spoustu kamarádů, zábavných a hodných. Ovšem to nejlepší na celém příběhu je Lily. Ten nejlepší dárek, který si už dlouho přeju, je setkání s Lily, s mou nejlepší a nejskvělejší kamarádkou na světě….

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

bradavie

(zdenka, 23. 3. 2008 11:19)

ahoj hele koukni se na www.temnaskola.wgz.cz

nemůžeme se rozjet když nebudou lidi

Tip

(James, 26. 9. 2007 21:34)

Píšete povídky, aforismy, úvahy, román? Myslíte si, že máte co říct a umíte to napsat? Zajímá vás názor ostatních? Vaše dílo uveřejníme na našich internetových stránkách. A vy dostanete možnost zjistit, co si o něm myslí naši čtenáři. A navíc - ty nejúspěšnější příspěvky mohou vyjít knižně. Víc je na stránkách www.silenkaa.estranky.cz

Co?????

(jana, 18. 2. 2007 10:02)

Vy jste lezbi nebo co?????!!!!!!!!

Drahoušku....

(Susan Topperová, 5. 1. 2007 15:59)

Taky tě MYLUJU!!! :o*

SUSÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ

(LilyJane, 4. 1. 2007 20:25)

JÁ TĚ MYLUJU!!!!! asi se divíš té šeredné hrubce ale prostě klasické miluju to nevystihne tak dobře... prostě tě MYLUJU!!! =D =*